O NÁS

Jak to vše začalo...


Když bychom jsme to vzali úplně od začátku našeho vzniku, tak vlastně za to může naše milá kamarádka, která nás s rasou Tosa Inu úplně jako první seznámila. Poprvé naživo vidět její Bakiru a seznámit se s povahou a velikosti této rasy byl pro nás spouštěč, že vlastně jí chceme taky. Na první pohled pes, který působí jako obr mezi ostatními, ale zároveň nekonečný mazel, který to každý den dokazuje svým páníčkům. Tak vznikla cesta k naší první a jedinečné Arletce. Seznámili jsme se s chovatelkou paní Homolovou a už to jelo.😊 První návštěva u tosinek byla neskutečná, jak paní chovatelka, tak štěňátka. Bylo rozhodnuto, budeme mít naší první tosu

Postupem let jsme se přesvědčili, že u jedné tosinky nezůstaneme. Zároveň jsme chtěli, aby náš další pejsek měl hodně podobnou povahu, jak naše Arleta. Jak skvělý parťák pro nás, tak neskutečně tolerantní k dětem.A bylo opět vymalováno, rozhodnuti zanechat její genetiku, jak zdravotně, tak povahové vlastnosti nám pomohla uskutečnit slečna Péťa Matulová. Od té doby naše dobrá kamarádka a s přehledem můžeme říct i výborná chovatelka.
Tím vznikla naše Chs Tosa Ga, na které si jako rodina hodně zakládáme ,jak na povaze, zdravotních výsledcích pejsků, tak i vzhledu jak má podle standardu Tosa Inu vypadat. Naší druhou tosinkou je naše miminko z prvního vrhu Akira Tosa Ga. Když jsme si mysleli, že už nemůže být hodnější tosa než naše Arletka tak to jsme ještě nevěděli, že jsme si ji vlastně odchovali. Akira převzala po taťkovi nádhernou červenou barvu a povahu po mamce. O jejich výstavních výsledcích nemluvě, je prostě skvělá. Vyrůstá od narození s naší dcerou a nedají bez sebe ani ránu. Za nás můžeme říct, že tosinky jsou opravdu jedinečný obři s velikým srdcem, samozřejmě pokud někdo nezvládne výchovu této rasy tak je to odjištěný granát, proto budoucí páníčky našich miminek dobře vybíráme. Je pro nás prioritou, aby se měli naše štěňátka stejně tak dobře ne-li lépe, jako u nás doma. Nechceme a ani si nepřejeme vidět naše štěňátka někde zavřený v kotcích popřípadě aby se jejich nový majitelé zbavili umístěním do útulku. Vždycky rádi pomůžeme, pokud to bude v našich silách, aby jsme jim pomohli najít milující rodinu pro jejich spokojený psí život.
Děkujeme za přízeň naši CHS Tosa Ga, páníčkům co od nás mají štěňátka, ale i novým budoucím majitelům.

                                                                                                                                     
   Martin Lucka Klaudinka Leontýnka Arletka Akirka a Lakyna.